Podoskaner 2D

Podoscan 2D FootCAD

Podoscan 2D (podoskaner) to urządzenie znacznie dokładniejsze niż komputerowy podoskop, służy do oceny podeszwowej strony stóp. Zaawansowane narzędzie do cyfrowej analizy stóp.

Skaner stóp

Naszym Podoskanerem można przeprowadzić automatyczne, bądź manualne pomiary bardzo wielu parametrów, kątów i osi, identyfikowanie i oznakowanie bezpośrednio na wyniku pacjenta stopy punktów spustowych, a wszystko można wysłać do oprogramowania CAD do projektowania wkładek. Jest to unikalne i zintegrowane narzędzie, dużo dokładniejsze niż podoskopy z kamerką czy nawet kamerą i laserem punktowym i lustrem.

Pozwala to na rzetelną ocenę stanu wysklepienia podłużnego, ocenę kąta koślawości palucha, kąta szpotawości palca, oraz obserwację sfer nośnych.

Metoda podoskopowa

Urządzenie pracuje w oparciu o rozwiniętą metodę podoskopową. Oprócz dokładnej odbitki (plantokonturogramu, wraz z obserwacją sfer nośnych) uzyskujemy informacje o przestrzennym, ukształtowaniu wysklepienia stopy. Pozwala to na rzetelną ocenę stanu funkcjonalnego stopy. Obraz na ekranie komputera może być obserwowany, dzięki czemu można łatwiej wnioskować o przyczynach istniejących stanów chorobowych.

Zalety Podoscanu 2D

Różnice pomiędzy standardowym „Podoscanerem 2D” a „Podoscan 2D Foot CAD to:

  • przetwornik CCD z zimną katodą (1600 DPI), w starszym modelu jest przetwornik starej generacji CIS (600 DPI ) co oznacza że w nowym modelu jest dwa razy większa rozdzielczość („dokładność” skanowania)
  • znacznie skrócony czas wykonywania badania w porównaniu do jego poprzednika. Ma to duże znaczenie przy wykonywaniu np. badań przesiewowych.
  • więcej parametrów liczonych automatycznie – dzięki bardzo dużej czułości/dokładności.
  • większa powierzchnia skanowania (ma szczególne znaczenie przy dużych stopach lub osobach otyłych).

Oprogramowanie FreeSTEP i EasyCAD

Urządzenie zawiera oprogramowanie FreeSTEP oraz współpracuje z oprogramowaniem do projektowania wkładek EasyCAD.

Zestaw zawiera zaawansowane oprogramowanie FreeSTEP BASIC które pozwala na przechwytywanie i archiwizacje zdjęć, automatyczne mierzenie i porównywanie ewentualnych asymetrii oraz kątów. Możliwość wydruku odbitki stóp w skali 1 do 1.

Dodatkowo urządzenie współpracuje z oprogramowaniem do projektowania wkładek ortopedycznych EasyCAD.

Pozwala na import wyników badania z naszych platform sił reakcji podłoża FreeMed oraz Podoscanera 2D i 3D, nałożenie ich na siebie i na ich bazie zaprojektowanie i wykonanie wkładki.

Torba na Podoskaner

Dzięki naszej torbie z miękkim wypełnieniem w wygodny i bezpieczny sposób przechowasz podoskaner oraz go przetransportujesz.

DANE TECHNICZNE
Przetwornik CCD z zimną katodą (1600 DPI)
Możliwość wykonywania pomiarów w oświetlonym pomieszczeniu
Możliwość rotowania osi pomiaru
Przełączniki zasilania
Guzik blokujący pracę skanera
Metalowa obudowa
Wymiary 44 x 13,5 x 66 cm

Prezentacja Podoskanu

Zapraszamy do obejrzenia, krótkiej prezentacji naszego Podoscanu