Posturografia

Dwupłytowy Posturograf

Dwupłytowa waga stabilograficzna (posturograf dwupłytowy) – do badania równowagi z interfejsem do ćwiczeń z feedbackiem.

Nasz posturograf dwupłytowy to jedyne urządzenia posturograficzne w Polsce nagrodzone ZŁOTYMI MEDALAMI na targach Medycznych i Rehabilitacyjnych – kupujesz urządzenia to kupuj najlepsze (dodatkowo za rozsądne pieniądze).

Analiza i trening równowagi

Jest to innowacyjne, komputerowe urządzenie, pozwalające na analizę/badanie/trening równowagi. Posturograf dwupłytowy umożliwia niezależny pomiar „zmian położenia punktów przyłożenia sił reakcji podłoża „pochodzących” od prawej i lewej stopy/kończyny dolnej” (wielu BŁĘDNIE SĄDZI że posturografia mierzy/analizuje rzut środka ciężkości ciała na płaszczyznę podparcia). Konstrukcja naszego urządzenia pozwala na dowolne rozstawienie obu połówek. Otwiera to zupełnie nowe możliwości w rehabilitacji oraz analizie utrzymania równowagi, lateralizacji, treningu siłowego i sportowego. Dzięki zaimplementowanym elementom feedbacku, obok aspektu diagnostycznego, niezwykle ważną staje się funkcja treningu trzymania postawy ciała.

Posturografia

Posturografia statyczna jest obiektywną metodą oceny stanu czynnościowego narządu równowagi człowieka, w której obserwuje się „pochodną” przemieszczania się środka ciężkości badanej osoby. Badany stoi na platformie z umieszczonymi w narożnikach czujnikami tensometrycznymi rejestrującymi centralny nacisk stóp na podłoże, a także jego przemieszczenia w osi strzałkowej X tj. lewo-prawo i czołowej Y tj. przód-tył. Jest zatem rejestrowany jako punkt oraz jako parametr dynamiczny zmieniający położenie w jednostce czasu. Testy statokinezjometryczne przeprowadzane są przy oczach otwartych, a następnie przy oczach zamkniętych.

Nagrody i wyróznienia

Nasze urządzenie to najczęściej nagradzany produkt na targach rehabilitacji:

Złote Medale na targach Rehabilitacji i Aparatury Medycznej:

  • Złoty medal targów Rehabilitacji i Sprzętu medycznego RehMed-Expo 2010
  • Złoty medal targów Rehabilitacji i Medycyny RehMedica 2010

Wyróżnienia:

  • Wyróżnienie na Targach Medycznych LubMed 2009 w Konkursie na „Produkt roku 2009”
  • Wyróżnienie na targach Rehabiitacji i Uzdrowisk Rehmed-Expo 2008
PRZYKŁADOWE WYPOSAŻENIE
Stacja robocza z zainstalowanym oprogramowaniem
Wysięgnik regulowany wraz z TV 32"
Dwupłtyowy posturograf
Drukarka monohormatyczna
Stolik pod laptop
Parapodium dedykowane do posturografu

Parapodium na Posturograf

Parapodium umożliwia bezpieczne przeprowadzanie pomiarów oraz terapii. Parapodium pokryte jest antypoślizgowa powierzchnią.

Oprogramowanie posturografu

Urządzenie to mierzy/liczy 137 parametrów opisujących równowagę i koordynację w-r.

Prezentacja Posturografu

Zapraszamy do obejrzenia, krótkiej prezentacji naszego posturografu