Analizy chodu, biegu oraz równowagi

Bieżnia Runtime 120

Kompleksowe urządzenie służące do obiektywnej analizy i treningu chodu, biegu oraz postawy z informacją zwrotną dla pacjenta (biofeedback).

Bieżnia tensometryczna

Bieżnia ta to kompleksowe urządzenie służące do obiektywnej oceny i treningu chodu oraz postawy z  informacją dla pacjenta (biofeedback). Bieżnia z zintegrowaną matrycą czujników, tworzy powierzchnię pomiarową o wymiarach ok. 120 x 40 cm pod pasem transmisyjnym bieżni. Dzięki oryginalnemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu specjalny algorytm precyzyjnie oblicza parametry chodu na bieżni i daje możliwość oceny jego poszczególnych faz.

Analiza chodu, biegu

Moduł dynamiczny oprogramowania umożliwia analizę rozkładu sił nacisku stóp na podłoże w trakcie chodu po platformie oraz analizę poszczególnych faz chodu. Program umożliwia ocenę parametrów chodu takich jak: prędkość, długość i szerokość kroku, symetria kroku i inne. Zarejestrowany fragment badania może być dowolnie odtwarzany w późniejszym czasie, również w zwolnionym lub przyspieszonym tempie. Oprogramowanie umożliwia analizę porównawczą do trzech wyników testów tego samego rodzaju. Uzyskane dane można przesyłać w formacie ASCII do dalszej obróbki statystycznej.

Zalety bieżni

Cechy wyróżniające naszą bieżnie:

  • Bieżnia z zintegrowaną matrycą czujników, tworzy powierzchnię pomiarową o wymiarach 120 x 50 cm pod pasem transmisyjnym bieżni. Dzięki oryginalnemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu specjalny algorytm precyzyjnie oblicza parametry chodu na bieżni i daje możliwość oceny jego poszczególnych faz.
  • Bieżnia zawiera kwadratowe czujniki rezystancyjne, pokryte 24 karatowym złotem, co gwarantuje powtarzalność i niezawodność badań z częstotliwością próbkowania do 200Hz
  • Nasze bieżnie pozwalają na badanie równowagi, czyli badanie posturograficzne (posturografia), które jest kontraktowane przez NFZ !!!
  • Jedno oprogramowanie obsługujące jednocześnie kilka urządzeń: maty/ścieżki, podoskaner, bieżnię, kamerę video, EMG

Oprogramowanie FreeSTEP i EasyCAD

Urządzenie zawiera oprogramowanie FreeSTEP oraz współpracuje z oprogramowaniem do projektowania wkładek EasyCAD.

Zestaw zawiera zaawansowane oprogramowanie FreeSTEP BASIC dzięki, któremu możemy wykonać badania:

  • statyczne rozkładu nacisku
  • dynamiczne rozkładu nacisku
  • równowagi (posturograficzne)
  • ćwiczenia z biofeedbackiem dla pacjent

 

Dodatkowo urządzenie współpracuje z oprogramowaniem do projektowania wkładek ortopedycznych EasyCAD.

Pozwala na import wyników badania z naszych platform sił reakcji podłoża FreeMed oraz Podoscanera 2D i 3D, nałożenie ich na siebie i na ich bazie zaprojektowanie i wykonanie wkładki.

Bieżnia Runtime XL

Pakiet zawiera oprogramowaniem FreeSTEP PROFESIONAL z Videografią 2D oraz ze zintegrowanym monitorem umożliwiającym podgląd LIVE dla osoby, która korzysta z bieżni baropodometrycznej RunTime 120 XL.

DANE TECHNICZNE
Czujniki rezystancyjne, przewodząca guma
Czujniki pokryte 24K złotem: powtarzalność i wytrzymałość
Częstotliwość próbkowania do 200Hz w czasie rzeczywistym
Interfejs USB
Wysoka wydajność w połączeniu z oprogramowaniem FreeStep
Powierzchnia czujników: 120×40 cm
Wymiary pasa biegowego: 151 x 54 cm
Prędkość bieżni: 0,5 -22 km/h
Regulacja kąta nachylenia 0-15%
Liczba czujników 4800
Liczba punktów pomiarowych: 19200
Maksymalne obciążenie: 150kg
Moc silnika: 2,5 HP (4HP Peak)

Prezentacja Bieżni

Zapraszamy do obejrzenia, krótkiej prezentacji naszej bieżni Runtime