Platforma, skaner, videografia

FreeMED Posture

Kompletny, innowacyjny system do oceny równowagi, chodu, stóp i postawy ciała. Zestaw nagrodzony 2 złotymi medalami na Targach REHABILITACJA 2013 w Łodzi oraz REHMED-PLUS 2013 w Kielcach.

Platforma FreeMED

Urządzenie do badania rozkładu nacisku stóp na podłoże. Urządzenie pokazuje precyzyjnie którą częścią stopy „pacjent/badany” mocniej naciska na podłoże. Do pomiaru reakcji sił podłoża. Możliwość analizy chodu i równowagi. Platforma oceniająca reakcje sił podłoża w warunkach statycznych i dynamicznych, ponadto istnieje możliwość oceny równowagi. Bardzo mała grubość platformy umożliwia łatwy sposób uzyskania wyników badania statycznego i dynamicznego. Intuicyjna obsługa programu i możliwość zapisu kilku kroków w obu kierunkach stanowi o wszechstronnym zastosowaniu platformy.

Podoscan 2D FootCAD

Naszym Podoskanerem można przeprowadzić automatyczne, bądź manualne pomiary bardzo wielu parametrów, kątów i osi, identyfikowanie i oznakowanie bezpośrednio na wyniku pacjenta stopy punktów spustowych, a wszystko można wysłać do oprogramowania CAD do projektowania wkładek. Jest to unikalne i zintegrowane narzędzie, dużo dokładniejsze niż podoskopy z kamerką czy nawet kamerą i laserem punktowym i lustrem.

Videografia 2D

Pakiet do analizy postawy ciała i jego lokomocji wraz z kamerą i statywem

  • Kompletne morfologiczne pomiary asymetrii ciała.
  • Narzędzie do pozycjonowania, ręczna lub automatyczna kalibracja obrazu.
  • Raporty eksportowane do PDF.
  • Importowanie zdjęć bezpośrednio z aparatów cyfrowych
  • Możliwość wykorzystania 4 kamer robiących zdjęcie/film jednocześnie.
  • Możliwość podłączenia Kamer wykonujących zdjęcia (lub film) w jakości Full HD umożliwiających szczegółową analizę postawy ciała.

Oprogramowanie FreeSTEP i EasyCAD

Urządzenia zawierają oprogramowanie FreeSTEP oraz współpracują z oprogramowaniem do projektowania wkładek EasyCAD.

Zestaw zawiera zaawansowane oprogramowanie FreeSTEP Professional to zaawansowane oprogramowanie do badań biomechanicznych, postawy ciała oraz stóp, równowagi oraz chodu. Jedno oprogramowanie obsługujące jednocześnie kilka urządzeń: maty/ścieżki, podoskaner, bieżnię, kamerę video.

Dodatkowo urządzenia współpracują z oprogramowaniem do projektowania wkładek ortopedycznych EasyCAD.

Pozwala na import wyników badania z naszych platform sił reakcji podłoża FreeMed oraz Podoscanera 2D i 3D, nałożenie ich na siebie i na ich bazie zaprojektowanie i wykonanie wkładki.

SKŁAD ZESTAWU
Platforma FreeMED
Podoscan 2D FootCAD
Stacja robocza (laptop)
Oprogramowanie FreeSTEP Professional
Kamera do Videografii Full HD + statyw + 2 poziomice
Komunikacja z komputerem poprzez USB
Szkolenie w dowolnym miejscu w Polsce

Prezentacja FreeMED

Zapraszamy do obejrzenia, krótkiej prezentacji naszych urządzeń